A C G J L M P S T
groupLatin Name Description
1 Iglaste Abies alba 'Pendula' Jodła Co 2
2 Iglaste Abies alba 'Pyramidalis' Jodła Co 2
3 Iglaste Abies balsamea 'Kiwi' Jodła Co 5 Karłowy krzew o pokroju kulistym, dorastający do ok. 0,5m. Igły ciemnozielone, błyszczące, krótsze niż u odm. Nana i Piccolo.
4 Iglaste Abies balsamea 'Piccolo' Jodła Co 2 Niski krzew o zwartym, kulistym pokroju. Po 10 latach osiąga około 0, 5 m wysokości i szerokości. Pędy krótkie, ustawione skośnie, pokryte intensywnie zielonymi, krótkimi igłami. Preferuje żyzne, próchniczne i wilgotne gleby oraz półcieniste stanowiska.
5 Iglaste Abies cephalonica 'Compacta Nana' Jodła Co 2
6 Iglaste Abies cephalonica 'Meyer's Dwarf' Jodła Co 10 Karłowa odmiana o luźnym pokroju i płożących się pędach. Dorasta do 0,5 m wys. i 1,5 m szer. Igły ciemnozielone, młode przyrosty jasnozielone. Preferuje stanowiska słoneczne lub półcieniste oraz żyzne i dostatecznie wilgotne gleby. Odmiana mrozoodporna.
7 Iglaste Abies concolor Jodła Co 10 Drzewo silnie rosnące, duże o pięknym, regularnym stożkowym pokroju. Igły długie niebieskozielone, wznoszące się ku górze, tępo zakończone. Ma bardzo małe wymagania glebowe. Dobrze rośnie nawet na suchych, piaszczystych glebach.
8 Iglaste Abies concolor 'Compacta' Jodła 60-70 Odmiana karłowa, o gęstej stożkowatej koronie, dorastająca do 1,5-2,5 m wys. Igły krótsze niż u gatunku, niebieskie. Nie ma specjalnych wymagań co do gleby. Preferuje dobrze nasłonecznione stanowiska. Polecana do nasadzeń pojedynczych, na skalniaki, wrzosowiska.
9 Iglaste Abies fraseri Jodła Co 2-3
10 Iglaste Abies koreana Jodła Co 10 Drzewo wolno rosnące, o gęstej szerokostożkowej koronie. Dorasta do 10-15m wys. Igły z wierzchu ciemnozielone, od spodu kredowobiałe. Szyszki niebiesko-fioletowe, do 7cm długości, ustawione pionowo do góry, pojawiają się już na bardzo młodej roślinie. Odmiana o niezbyt dużych wymaganiach, polecana szczególnie do przydomowych ogródków.
11 Iglaste Abies koreana 'Aurea' Jodła Co 5 Bardzo dekoracyjna odmiana, o wąskostożkowym pokroju. Ma zwartą i zagęszczoną budowę oraz wolny wzrost. Młodociane wiosenne igły przebarwione są na kolor jasnozłocisty, mocno kontrastujący z zielonym zeszłorocznym.
12 Iglaste Abies koreana 'Blauer Eskimo' Jodła Pa 40 obw. 15-20 Wolno rosnąca odmiana, osiągająca po 15 latach 3 m wys. Pokrój ma stożkowy, gęsty. Igły mają nalot woskowy. Polecana jest na skalniaki, do małych ogrodów, pojemników.
13 Iglaste Abies koreana 'Blauer Pfiff' Jodła Co 3 Wolno rosnąca odmiana o pokroju nieregularnego stożka. Igły ma niebieskozielone.
14 Iglaste Abies koreana 'Brillant' Jodła Co 2
15 Iglaste Abies koreana 'Cis' Jodła Co 2 Odmiana o pokroju płaskokulistym, wolno rosnąca, po 10 latach osiąga wysokość 30-50 cm. Idealna na skalniaki, nie ma ryzyka przerośnięcia. Preferuje gleby żyzne i wilgotne.
16 Iglaste Abies koreana 'Green Carpet' Jodła Co 2
17 Iglaste Abies koreana 'Oberon' Jodła Co 2 Karłowa odmiana o regularnym, stożkowym pokroju z silnie zagęszczoną koroną. Igły ma zielone, błyszczące, odspodu srebrzyste. Preferuje stanowiska słoneczne. Polecana jest do małych ogrodów.
18 Iglaste Abies koreana 'Pancake' Jodła Co 2 Drzewo wolno rosnące o malowniczej, bardzo regularnej, stożkowatej koronie. Igły ma ciemnozielone i błyszczące, od dolnej strony kredowobiałe, Wczesne zawiązywanie szyszek, nie tylko na gałązkach wierzchołkowych, ale w środkowej lub nawet w dolnej części korony.Lubi stanowiska wilgotne, słoneczne lub lekko ocienione. Sadzimy w małych i dużych ogrodach.
19 Iglaste Abies koreana 'Pinocchio' Jodła Co 5 Pa
20 Iglaste Abies koreana 'Siberperle' Jodła Co 5 Pa Drzewo wolno rosnące o malowniczej, bardzo regularnej, stożkowatej koronie. Dorasta do wysokości 8-10 metrów i szerokości 6 metrów.Szybko zawiązują liczne, pięknie ubarwione szyszki,długości 4-7 cm. Lubi stanowiska wilgotne, słoneczne lub lekko ocienione. Doskonale nadaje się na choinkę oraz w małych i dużych ogrodach.