A B C D E F G H I K L M O P Q R S T U V W X
groupLatin Name Description
1 Liściaste Abelia grandiflora 'Confetti' Abelia Co 2
2 Liściaste Abelia grandiflora 'Sherwood' Abelia Co 2
3 Liściaste Acer campestre Klon Co 3 Drzewo nisko ugalezione, dorastajace do 5-15 m wysokosci i 8-12 m szerokosci. Liscie 3-5 klapowe, male, ciemnozielone, jesienia jaskrawo zolte. Kwiaty zielonkawe (V), zebrane w baldachogrona. Odmiana nadaje sie na ciete zywoploty, a w formie piennej doskonala do obsadzania ulic.
4 Liściaste Acer campestre 'Elegant' Klon Co 30 140-160 Pa
5 Liściaste Acer campestre 'Elsrijk' Klon Co 30 140-160 Pa Drzewo o stożkowej koronie, dorastające do ok. 12m wys. Liście 3-5 klapowe, ciemnozielone a jesienią żółte. Preferuje stanowiska słoneczne do półcienistych. Tolerancyjne co do gleby. Odporny na suszę. Polecana do terenów zieleni miejskiej, świetne drzewoalejowe.
6 Liściaste Acer ginnala Klon 60-80
7 Liściaste Acer negundo 'Auratum' Klon Co 2 Dość szybko rosnące drzewo lub krzew o kulistej koronie. Dorasta do 6-8 m wys. Pędy zielone. Liście, pierzaste, złocistożółte, latem zieleniejące. Skrzydlaki rozchylone pod kątem ostrym. Nie ma specjalnych wymagań co do gleby, stanowisko słoneczne. Odmiana bardzo odporna na wysokie jak i niskie temperatury.
8 Liściaste Acer negundo 'Aureomarginatum' Klon Co 10 120-160 Pa Dość szybko rosnące drzewo lub krzew o kulistej koronie. Dorasta do 3-6 m wys. Pędy zielone. Liście, pierzaste, zielone, żółto obrzeżone. Skrzydlaki rozchylone pod kątem ostrym. Nie ma specjalnych wymagań co do gleby, stanowisko słoneczne. Odmiana bardzoodporna na wysokie jak i niskie temperatury.
9 Liściaste Acer negundo 'Elegance' Klon Co 10 120-160 Pa Drzewko o zaokrąglonej koronie, dorastające do 7-8m wys. Liście pierzaste, szeroko kremowo-żółto obrzeżone. Młode pędy jasnozielone, pokryte woskowym nalotem. Bardzo odporna i mało wymagająca odmiana. Polecana do parków, zieleni osiedlowej i przydomowychogródków.
10 Liściaste Acer negundo 'Flamingo' Klon Co 10 120-160 Pa Dość małe drzewo lub duży krzew (dorasta do 7m) o bardzo efektownych liściach, które początkowo są różowe, a następnie biało-pstre. Małe wymagania glebowe i wysoka odporność na trudne warunki. Świetny akcent kolorystyczny, do małych i dużych ogrodów orazdo sadzenia w pojemnikach.
11 Liściaste Acer negundo 'Kelly's Gold' Klon Co 2 Bardzo efektowne, małe drzewko dorastające do 6m wys. Młode pędy zielonkawe, z szarym nalotem. Liście pierzastozłożone, długo utrzymują swoją złocistożółtą barwę. Odmiana o bardzo małych wymaganiach i bardzo wytrzymała. Najlepsze jest stanowisko słoneczne. Polecana szczególnie do tworzenia kompozycji kolorystycznych.
12 Liściaste Acer negundo 'Odessanum' Klon Co 10 120-160 Pa Drzewo o szerokiej koronie, dorasta do 7-10m wys. Młode liście brązowe lub pomarańczowe, później przybierają barwę intensywnie złocistożółtą. Mało wymagający. Najlepsze stanowisko lekko zacienione. Nadaje się do parków i dużych ogrodów, świetny akcent kolorystyczny.
13 Liściaste Acer negundo 'Variegatum' Klon Co 10 120-160 Pa Drzewko dorastające do 5-7m wys. Liście pierzaste, szeroko biało obrzeżone, niektóre całkowicie białe. Pędy pokryte woskowym nalotem. Bardzo odporna i mało wymagająca odmiana. Polecana do parków, zieleni osiedlowej i przydomowych ogródków. Nadaje się do sadzenia w pojemnikach.
14 Liściaste Acer palmatum 'Atropurpureum' Klon Co 3 Drzewo lub krzew o wzroście do 5 m, liście głęboko powcinane, przez całe lato ciemnoczerwone, jesienią jaskrawoczerwone. Wymaga gleb próchnicznych, kwaśnych. Lubi stanowiska osłonięte. Odmiana stosunkowo wytrzymała na mrozy i dla naszych warunków najodpowiedniejsza.
15 Liściaste Acer palmatum 'Butterfly' Klon Co 3 Drzewo lub krzew o wzroście do 2-3 m, liście głęboko powcinane, ciemnozielone z kremowo-różowym obrzeżeniem. Odmiana stosunkowo wytrzymała na mrozy. Najlepsze stanowisko lekko zacienione. Stosowana do nasadzeń w małych ogrodach.
16 Liściaste Acer palmatum 'Deshojo' Klon Co 15
17 Liściaste Acer palmatum 'Emerald Lace' Klon Co 3
18 Liściaste Acer platanoides 'Cleveland' Klon Co 30 140-160 Pa Odmiana o szerokiej, zaokrąglonej koronie. Dorasta do 15-20m wys. Liście ciemnozielone, jesienią przebarwiają się na złotożółto. Owoce w postaci charakterystycznych skrzydlaków. Nie jest wymagający, ale preferuje gleby żyzne. Odporny na zanieczyszczenia i mróz. Świetne drzewo alejowe.
19 Liściaste Acer platanoides 'Columnare' Klon Co 30 120-140 Pa Drzewo o wąskiej koronie, dorastające do 12m wys. Liście dłoniaste, 5-7 klapowe, duże, ciemnoizielone. Kwiaty zebrane w baldachogrona, miododajne, przed rozwojem liści (IV). Owoce w postaci charakterystycznych skrzydlaków, opadających po dojrzeniu. Nie jest wymagający, ale preferuje gleby żyzne. Odporny na zanieczyszczenia i mróz.
20 Liściaste Acer platanoides 'Crimson King' Klon Co 20 180-220 Pa Drzewo wolno rosnące o szerokiej i regularnej koronie. Dorasta do 12-15m wys. Liście w chwili rozwijania są czarnopurpurowe, później przez całe lato ciemnoczerwone. Kwiaty miododajne, zebrane w baldachogrona (IV). Preferuje stanowisko słoneczne, ale dobrze znosi cień, gleby przeciętne. Świetne drzewo do terenów zieleni miejskiej.