You are currently viewing Jaką roślinność oferuje szkółka drzew?

Jaką roślinność oferuje szkółka drzew?

Szkółki drzew zajmują się rozmnażaniem i uprawą w początkowym okresie życia sadzonek drzew, krzewów i innych roślin wieloletnich. Wiele szkółek specjalizuje się w konkretnych typach roślin, dlatego często mówi się o szkółkach leśnych, sadowniczych czy szkółkach roślin ozdobnych. Jednak producenci sadzonek, którzy działają na rynku polskim i zagranicznym od lat, często nie ograniczają się do jednego czy dwóch typów roślin i oferują swoim klientom o wiele większy wybór.

Klienci szkółek drzew

Renomowane szkółki drzew dostarczają rośliny nie tylko klientom indywidualnym. Z ich oferty chętnie korzystają przede wszystkim duże centra ogrodnicze i handlowe, a także firmy, które zajmują się projektowaniem ogrodów i obsadzaniem terenów zielonych. Nasza szkółka drzew to zasadzie dziewięć odrębnych szkółek zajmujących łącznie ponad 200 ha. Wielkość terenu sprawia, że jesteśmy w stanie dostarczać zdrowe i piękne rośliny wszystkim naszym klientom, nawet tym najbardziej wymagającym ze Szwecji, Niemiec, Wielkiej Brytanii, Rosji i Ukrainy. Zajmujemy się produkcją bylin, drzew i krzaków iglastych, liściastych oraz paproci i traw. Specjalizujemy się zwłaszcza w sprzedaży szlachetnych roślin, których nie może zabraknąć w każdym polskim ogrodzie.

Ogrodowe must-have

Jednym z najchętniej kupowanych do polskiego ogrodu drzew jest jodła kalifornijska. Wynika to nie tylko z jej wyjątkowego uroku – gatunek ten jest wyjątkowo mało wymagający pod względem pielęgnacji, a do tego odporny na choroby. Jeśli chodzi o drzewa iglaste, popularny wśród właścicieli ogrodów jest też świerk biały, który z kolei często wykorzystywany jest do stworzenia żywopłotu. W ogrodach i na działkach często widuje się też hortensje i oczywiście bzy, których zapach upewnia nas co roku, że zima dawno już minęła. Często kupowanymi drzewkami są również jabłonki. Co ciekawe, wiele osób kupuje nie te gatunki, które dają pyszne owoce, lecz te, które w okresie kwitnienia zachwycają swoim wyglądem. Osoby, które tworzą na swoim terenie ozdobne skalniaki i inne kompozycje, zazwyczaj są zainteresowane bylinami, ziołami i ozdobnymi trawami. Wybierając się do szkółki roślin, zawsze przed zakupem warto poradzić się jej pracowników, które rośliny będą pasowały do naszych umiejętności ogrodniczych. Nawet osoby, które zakładają swój pierwszy ogród, mogą znaleźć rośliny niewymagające wielkiego doświadczenia w pielęgnacji.